Δευτέρα, 28 Απριλίου 2014

Δημοτικές και Περιφερειακές εκλογές εν όψη 18 /05/2014

Δημοτικές  και  Περιφερειακές εκλογές εν όψη 18 /05/2014  :
Ολοι οι συνδυασμοί που κατατέθηκαν σε Περιφέρεια Πελοποννήσου και δήμους της Μεσσηνίας (ονόματα υποψηφίων) Δευτέρα 28 Απριλίου  2014
***  ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ (Ονόματα) των δύο  μεγάλων Δήμων  του Νομού  Μεσσηνίας :

*** Έληξε χθες Κυριακή 27/04/2014 στις 12 τα μεσάνυχτα , η διαδικασία κατάθεσης συνδυασμών για τις εκλογές για την περιφέρεια και τους δήμους της Μεσσηνίας.
Την ψήφο των πολιτών διεκδικούν:
Περιφέρεια Πελοποννήσου: Πέτρος Τατούλης, Οδυσσέας Βουδούρης, Γιώργος Δέδες, Γιάννης Μανώλης, Νίκος Γόντικας, Δημήτριος Δολτσινιάδης, Παναγιώτης Κάτσαρης, Δήμητρα Λυμπεροπούλου.
Δήμος Καλαμάτας: Παναγιώτης Νίκας, Μανώλης Μάκαρης, Θόδωρος Μπρεδήμας, Γιώργος Δημητρούλιας, Μιχάλης Αντωνόπουλος, Δημήτρης Οικονομάκος.
Δήμος Μεσσήνης: Στάθης Αναστασόπουλος, Δημήτρης Σαμπαζιώτης, Γιώργος Τσώνης, Κώστας Σπυρόπουλος, Κώστας Αποστολόπουλος.
Δήμος Τριφυλίας: Παναγιώτης Κατσίβελας, Γιώργος Θεοδωρακόπουλος, Ευστάθιος Ανδρινόπουλος, Σαράντος Κουκούμης.
Δήμος Πύλου-Νέστορος: Δημήτρης Καφαντάρης, Νίκος Καραμπάτσος, Ηλίας Κανάκης, Σοφία Αποστολοπούλου.
Δήμος Οιχαλίας: Αριστείδης Σταθόπουλος, Κώστας Δημητρακόπουλος, Παναγιώτα Γεωργακοπούλου, Ηλίας Σακελλαριάδης, Κώστας Ρεϊτζόπουλος.
Δήμος Δυτ. Μάνης: Γιάννης Μαραμπέας, Δημήτρης Γιαννημάρας, Παναγιώτης Μπασάκος, Παναγιώτης Κουφαλάκος.
 ~** Ακολουθούν αναλυτικά τα ψηφοδέλτια όλων των συνδυασμών, που έφθασαν στην "Ε" μέχρι τώρα:
 Περιφέρεια Πελοποννήσου
"Πελοποννησιακή Ενωση" - Γιάννης Μανώλης
"Πελοπόννησος Οικολογική" - Δήμητρα Λυμπεροπούλου
 
Δήμος Καλαμάτας
"Πρωτοβουλία για το Δήμο Καλαμάτας" - Παναγιώτης Νίκας
"Αλλαγή για το Δήμο Καλαμάτας" - Θόδωρος Μπρεδήμας
 
Δήμος Μεσσήνης 
"Αδέσμευτη Κίνηση Πολιτών Δήμου Μεσσήνης" - Γιώργος Τσώνης
 
Δήμος Τριφυλίας
 
Δήμος Πύλου - Νέστορος
"Ενωτική Συνεργασία - Πρωτοβουλία Ανάπτυξης" (Ε.ΣΥ. ΠΡΩΤ.Α.) - Νίκος Καραμπάτσος
"Δύναμη Ελπίδας" - Δημήτρης Καφαντάρης
 
Δήμος Δυτικής Μάνης
 
Δήμος Οιχαλίας

*** ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ για  το  ΔΗΜΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ :
Το ψηφοδέλτιο του Παναγιώτη Νίκα για το Δήμο Καλαμάτας
1 /  ~ Το ψηφοδέλτιο του συνδυασμού "Πρωτοβουλία για το Δήμο Καλαμάτας" κατέθεσε σήμερα ο υποψήφιος δήμαρχος Καλαμάτας Παναγιώτης Νίκας. Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36701-nikas-Kalamata


Το ψηφοδέλτιο του Θόδωρου Μπρεδήμα για το Δήμο Καλαμάτας
2 /  ~ Το συνδυασμό "Αλλαγή για το Δήμο Καλαμάτας" κατέθεσε σήμερα το απόγευμα ο υποψήφιος δήμαρχος Καλαμάτας Θόδωρος Μπρεδήμας.
 Εκλογική περιφέρεια: Άριος
   1. Ρουσόπουλος Φώτιος του Ιωάννου
 Εκλογική περιφέρεια: Αρφαρών
   1. Θεοδωροπούλου Ευγενία- Σοφία του Γεωργίου
 Εκλογική περιφέρεια: Θουρίας
1. Τσουκαλάς Επαμεινώνδας του Γεωργίου
2. Χριστόπουλος Αθανάσιος του Δημητρίου
 Εκλογική περιφέρεια: Καλαμάτας
1. Αλάμαρας Πέτρος του Κωνσταντίνου
2. Αλειφέρη Μαρία του Παναγιώτου
3. Αναστασοπούλου Βασιλική του Γερασίμου
4. Αναστοπούλου Κωνσταντίνα (Νάντια) του Παντελή
5. Ασημακόπουλος Διονύσιος του Γεωργίου
6. Βλαχάκης Κωνσταντίνος του Θεοδώρου
7. Γκραίκης Παύλος του Δημητρίου
8. Γούλος Κωνσταντίνος του Γεωργίου
9. Δαφνά Αρετή του Ανδρέα   
10. Δερτιμάνης Σωκράτης του Θεοδώρου
11. Ζαμπάρα Γεωργία του Νικολάου
12. Ζαρακοβίτη Μελπομένη (Μελίνα) του Ιωάννου
13. Ζαχαράκη Κωνστάντω ( Κωνσταντίνα) του Γεωργίου 
14. Καπουλέας Γεώργιος του Ναπολέοντος
15. Καράμπης Νικόλαος του Παναγιώτου
16. Κοστρίβα Ευτυχία του Αθανασίου
17. Κουκοβίστας Αθανάσιος - Κωνσταντίνος του Σωτηρίου
18. Κυριακού Βασιλική του Κωνσταντίνου
19. Κωσταράκης Κωνσταντίνος του Ιωάννου
20. Λειβαδίτης Παναγιώτης του Κωνσταντίνου
21. Λυριντζής Δημήτριος του Κωνσταντίνου
22. Μακρής Διονύσιος του Ιωάννου
23. Μεταξά Σταυρούλα του Αποστόλου
24. Μητσέας Νικόλαος του Ιωάννου
25. Μούκας Σταύρος του Κωνσταντίνου
26. Οικονομόπουλος Παναγιώτης (Τάκης) του Γεωργίου
27. Παπασπηλιοπούλου Ειρήνη του Γεωργίου
28. Παπουτσής Λεωνίδας του Βασιλείου
29. Περσόπουλος Αθανάσιος του Κωνσταντίνου
30. Ρούπας Παναγιώτης του Παύλου
31. Σιψά Βασιλική του Νικολάου
32. Σταματοπούλου Ευτυχία του Ανδρέα
33. Στεφανούρης Παναγιώτης του Αθανασίου
34. Στρατηγαρέα Σταμάτα (Ματίνα) του Γεωργίου
35. Τζάννες Νικόλαος του Γεωργίου
36. Τουρνά Νικολέτα του Χρήστου
37. Τσουκαλά Ευδοξία του Κωνσταντίνου
38. Φιλιππόπουλος Αναστάσιος του Χρήστου
39. Φλέσσας Αναστάσιος του Γεωργίου
40. Χελάς Νικόλαος του Χαραλάμπους
41. Χριστόπουλος Ιωάννης του Αριστείδη
42. Χριστοπούλου Διονυσία του Αναστασίου   
 Δημοτική Κοινότητα: Βέργας
1. Θεοχάρης Κωνσταντίνος του Νικολάου
2. Μέντζας Γεώργιος του Ιωάννου
3. Πικιού Ελένη του Βασιλείου
 Δημοτική Κοινότητα: Καλαμάτας
1. Αθανασοπούλου Αικατερίνη του Δημητρίου
2. Αντωνόπουλος  Σπυρίδων του Νικολάου
3. Βαρελάς Κωνσταντίνος του Παναγιώτου
4. Βράχας Ευάγγελος του Παύλου
5. Κωνσταντοπούλου Κωστούλα (Ντίνα) του Θεοδώρου
6. Μωραγιάννης Κωνσταντίνος του Νικολάου
7. Τζιώλλου Αναστασία του Βαγγέλη
8. Χουντάλος Γεώργιος του Χρήστου
9. Ψυχογιοπούλου Ελένη του Παναγιώτου
  Τοπική Κοινότητα: Αγίου Φλώρου
   1. Καραντζούνης Σωτήριος του Λαζάρου
 Τοπική Κοινότητα: Αιθαίας
1. Μπάλλας Γεώργιος του Ιωάννου
 Τοπική Κοινότητα: Άμμου
  1. Κοσμόπουλος Νικόλαος του Δημητρίου
 Τοπική Κοινότητα: Άνθειας
   1. Κατσόγιαννης Νικόλαος του Αθανασίου
 Τοπική Κοινότητα: Αντικαλάμου
1. Βεργόπουλος Δημήτριος του Παναγιώτου
2. Καλύβας Γεώργιος του Ηρακλή
3. Μανωλοπούλου Παναγιώτα του Θεοδώρου
 Τοπική Κοινότητα: Άριος
1. Μπορομπόκα Κωνσταντίνα του Ηλία
2. Μπρούμας Αθανάσιος του Θεοδώρου
3. Ρετσίνης Βασίλειος  του Σπυρίδωνος
 Τοπική Κοινότητα: Αριοχωρίου
1. Στεφανούρης Γεώργιος του Αθανασίου
2. Χριστοπούλου Αμαλία του Γεωργίου
3. Χριστοπούλου Γεωργία του Νικολάου
 Τοπική Κοινότητα: Αρφαρών
1. Μπούρας Διονύσιος του Αθανασίου
 Τοπική Κοινότητα: Ασπροχώματος
1. Αρβανίτης Δημήτριος του Μιχαήλ
2. Γκαραγκούνη Βαρβάρα του Απόστολου
3. Μπεντιχαβάς Παναγιώτης του Ιωάννου
 Τοπική Κοινότητα: Ελαιοχωρίου
1.Κουκούτσης Ιωάννης του Ηλία
 Τοπική Κοινότητα: Θουρίας
1. Γεωργίου – Τσιλίκου Ελένη του Φιλοποίμενος
2. Σπυροπούλου Ελένη του Παναγιώτου
 Τοπική Κοινότητα: Μικράς Μαντίνειας
1. Ζήρας Νικόλαος του Παναγιώτου
2. Σταματοπούλου Άννα του Αθανασίου
 Τοπική Κοινότητα: Νέδουσας
1. Βαρελά Ελένη του Κωνσταντίνου
 Τοπική Κοινότητα: Πηγών
1. Παπαδέας Παναγιώτης του Δημητρίου
 Τοπική Κοινότητα: Πηδήματος
 1. Τσίμπουρης Ιωάννης του Λεωτυχίδη Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36698-mpredimas-Kalamata

Το ψηφοδέλτιο του Μανώλη Μάκαρη για το Δήμο Καλαμάτας
3 /  ~ Κατατέθηκε στο Πρωτοδικείο Καλαμάτας ο συνδυασμός "Ανοιχτός Δήμος - Ενεργοί Πολίτες" του υποψηφίου δημάρχου Καλαμάτας Μανώλη Μάκαρη.
Ακολουθούν αναλυτικά τα ονόματα του ψηφοδελτίου:
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΑΡΙΟΣ  
ΜΑΘΙΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ  ΤΟΥ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ   (ΕΚΛΟΓΙΚΗ  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΑΡΙΟΣ) 
 ΞΥΔΗ – ΛΕΚΑΔΙΤΗ  ΒΑΣΙΛΙΚΗ  ΤΟΥ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ   (ΕΚΛΟΓΙΚΗ  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΑΡΙΟΣ) 
ΣΑΚΚΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΤΟΥ  ΠΕΡΙΚΛΕΟΥΣ   (ΕΚΛΟΓΙΚΗ  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΑΡΙΟΣ) 
ΕΚΛΟΓΙΚΗ  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΑΡΦΑΡΩΝ  
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ  ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ  ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
ΑΡΓΥΡΑΚΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΤΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΑΡΦΑΡΩΝ) 
ΜΠΑΡΟΥΝΗ  ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ  ΤΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ   (ΕΚΛΟΓΙΚΗ  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΑΡΦΑΡΩΝ) 
ΜΠΕΛΟΓΙΑΝΝΗΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  ΤΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ   (ΕΚΛΟΓΙΚΗ  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΑΡΦΑΡΩΝ) 
ΕΚΛΟΓΙΚΗ  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΘΟΥΡΙΑΣ  
ΠΟΛΙΤΑΚΗΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ  ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΘΟΥΡΙΑΣ)
ΦΑΒΒΑΤΑΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΘΟΥΡΙΑΣ)
ΦΡΟΝΙΜΟΥ  ΜΑΡΙΑ  ΤΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ   (ΕΚΛΟΓΙΚΗ  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΘΟΥΡΙΑΣ)
ΕΚΛΟΓΙΚΗ  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ  
ΑΛΕΞΙΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  ΤΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  ΤΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΑΛΟΥΠΗΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  ΤΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΚΥΡΙΑΚΟΣ  ΤΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΒΑΚΚΑ  ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗ (ΚΕΛΛΥ)  ΤΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ  ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΤΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΒΕΛΛΗΣ  ΛΕΩΝΙΔΑΣ  ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΒΕΡΓΙΝΑΔΗ  ΜΑΡΙΑ  ΤΟΥ  ΝΙΚΗΤΑ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΒΛΑΧΟΥ – ΟΙΚΟΝΟΜΕΑ  ΔΗΜΗΤΡΑ  ΤΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΓΕΩΡΓΑΚΙΛΑΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  ΤΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΤΟΥ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΓΚΟΝΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΓΚΟΥΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  ΤΟΥ  ΦΙΛΙΠΠΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΔΑΦΝΑ  ΒΑΣΙΛΙΚΗ  ΤΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΔΗΜΕΑ  ΠΟΛΥΞΕΝΗ  (ΠΩΛΙΝΑ)  ΤΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΔΙΑΚΟΥΜΕΑΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΗΛΙΑΣ  ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ (ΣΤΕΛΙΟΣ)  ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ   (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ   ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ  ΤΟΥ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ  ΚΥΡΙΑΚΟΣ  ΤΟΥ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΘΕΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  ΤΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΚΑΛΦΑΚΑΚΟΣ  ΗΛΙΑΣ  ΤΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΚΑΝΕΛΛΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΤΟΥ  ΧΡΗΣΤΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ  ΤΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΚΑΡΑΜΠΙΝΗΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ  ΧΡΗΣΤΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΚΑΤΣΟΣ  ΑΝΤΩΝΙΟΣ  ΤΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΚΑΤΣΟΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  ΤΟΥ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΚΟΥΡΚΟΥΤΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΚΟΥΤΙΒΑ  ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ   ΤΟΥ  ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΚΟΥΤΙΒΑΣ  ΜΙΧΑΗΛ  ΤΟΥ  ΣΩΤΗΡΙΟΥ   (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΛΑΓΩΝΙΚΑΚΟΥ  ΝΑΥΣΙΚΑ  ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΛΑΝΤΖΟΥΝΗ  ΜΑΡΙΝΑ  ΤΟΥ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗ   (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ  ΟΥΡΑΝΙΑ  (ΡΑΝΙΑ)  ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΜΑΛΑΜΑ  ΧΡΙΣΤΙΝΑ  ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  ΤΟΥ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΜΗΤΣΕΑΣ  ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ  (ΣΤΕΛΙΟΣ)  ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΜΟΥΡΓΗΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ  ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΜΠΕΧΡΑΚΗΣ  ΣΤΑΜΑΤΗΣ  ΤΟΥ  ΠΕΤΡΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΜΠΟΥΚΕΑ  ΚΑΛΛΙΟΠΗ  (ΚΕΛΛΥ)  ΤΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ    (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΞΕΠΑΠΑΔΕΑ  - ΤΕΝΕΝΤΕ  ΜΑΡΙΑ  ΤΟΥ  ΣΤΑΥΡΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΗΛΙΑΣ  ΤΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  ΤΟΥ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΠΛΑΓΙΑΝΝΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΠΛΑΤΑΝΙΑ – ΜΑΣΤΟΡΑΚΗ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ (ΝΤΙΑ)  ΤΟΥ ΣΟΛΩΝΟΣ – ΛΕΩΝΙΔΑ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ  ΤΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΣΑΚΚΑΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  ΤΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΣΓΑΝΤΖΟΣ  ΜΑΡΚΟΣ ΤΟΥ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΣΕΡΠΑΝΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΑ (ΓΙΟΥΛΑ)  ΤΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΣΚΑΦΙΔΑΣ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  ΤΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΣΜΥΡΛΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΤΟΥ  ΣΤΑΥΡΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ  ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΤΟΥ  ΜΙΧΑΗΛ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΤΡΟΥΠΑΚΗΣ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ  ΤΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΤΣΕΛΙΟΣ  ΣΤΕΦΑΝΟΣ  ΤΟΥ  ΛΕΩΝΙΔΑ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΤΣΙΝΟΡΕΜΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΤΣΙΧΛΗ  ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΑ  (ΚΥΡΙΑΚΗ)   ΤΟΥ  ΤΙΜΟΘΕΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΦΑΣΣΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΑ  ΤΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
ΨΥΧΟΓΙΑΝΝΗΣ -  ΨΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ  (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
 ΔΗΜΟΤΙΚΗ   ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΒΕΡΓΑΣ
ΚΟΥΡΕΝΤΖΗΣ  ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ  ΤΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΠΑΝΤΑΖΗ  ΧΡΥΣΑΝΘΗ  ΤΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ  ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ
ΠΑΝΤΑΖΗΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  ΤΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΠΙΚΙΟΥ  ΑΓΓΕΛΙΚΗ  ΤΟΥ  ΧΡΗΣΤΟΥ
 ΔΗΜΟΤΙΚΗ   ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΑΘΑΝΑΣ)  ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΒΕΛΛΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  ΤΟΥ  ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ  
ΒΡΕΤΤΕΑ ΒΕΝΕΤΙΑ  ΤΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΓΕΩΡΓΑ  ΜΑΡΙΝΑ  ΤΟΥ  ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ
ΓΚΟΥΖΟΥ  ΛΑΜΠΡΙΝΗ  ΤΟΥ  ΠΕΤΡΟΥ
ΖΟΜΠΟΛΟΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ  ΦΩΤΙΟΥ
ΚΑΛΛΙΑΝΙΩΤΗ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ  ΤΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΚΟΡΜΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ  ΤΟΥ  ΠΕΡΙΚΛΕΟΥΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΤΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΛΕΒΕΝΤΗ  ΝΑΤΑΛΙΑ  ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΜΑΝΘΙΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ  ΤΟΥ  ΘΩΜΑ
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ  ΤΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΜΠΙΤΣΑΝΗΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ  ΤΟΥ  ΧΡΗΣΤΟΥ
ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  ΤΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΛΙΝΑ)  ΤΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΥ  ΑΓΓΕΛΙΚΗ  ΤΟΥ  ΠΑΥΛΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΑΓΙΟΥ  ΦΛΩΡΟΥ
ΜΑΚΡΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  ΤΟΥ  ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
ΤΡΙΑΝΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΑΓΡΙΛΟΥ
ΓΕΩΡΓΑΚΙΛΑΣ   ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ   ΤΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΚΟΡΟΜΗΛΑΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ  ΤΟΥ  ΗΛΙΑ 
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΑΙΘΑΙΑΣ
ΜΠΑΛΛΑΣ   ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΑΛΑΓΟΝΙΑΣ
ΣΚΑΦΙΔΑΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  ΤΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΑΛΩΝΙΩΝ
ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  ΤΟΥ  ΑΝΔΡΕΑ
ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ  ΤΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΑΜΦΕΙΑΣ
ΜΑΛΑΠΑΝΗ  ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ  ΤΟΥ  ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
ΦΑΒΒΑΤΑΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΑΝΘΕΙΑΣ
ΚΟΡΟΜΗΛΑΣ  ΗΛΙΑΣ  ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ 
ΜΕΤΑΞΑΚΗ – ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ  ΜΑΡΙΚΑ  ΤΟΥ  ΜΙΧΑΗΛ
ΣΩΤΗΡΧΟΥ –  ΜΠΙΤΣΑΝΗ  ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ (ΦΛΩΡΑ)  ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΦΛΕΣΣΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ  (ΤΟΥΛΑ)  ΤΟΥ  ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΑΝΕΜΟΜΥΛΟΥ
ΔΗΜΑΡΕΣΗΣ  ΒΑΣΙΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΤΟΥ  ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ
ΜΥΛΩΝΑΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ  ΤΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΑΝΤΙΚΑΛΑΜΟΥ
ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ  ΒΑΣΙΛΙΚΗ  ΤΟΥ  ΧΡΗΣΤΟΥ
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΗΛΙΑΣ  ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΑΡΙΟΣ
ΤΡΙΠΛΗΣ  ΑΝΤΩΝΙΟΣ  ΤΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΑΡΙΟΧΩΡΙΟΥ
ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΤΟΥ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  ΤΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΣ
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ
ΘΕΟΔΟΣΗΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  ΤΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΑΡΦΑΡΩΝ
ΜΠΟΥΡΑ  ΣΤΕ΄Ι΄ΣΥ  ΤΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΝΤΑΡΑΧΑΝΗΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  ΤΟΥ  ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ
ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ  ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ – ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΣΚΟΥΛΙΚΑΣ  ΦΩΤΙΟΣ ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΑΣΠΡΟΠΟΥΛΙΑΣ
ΜΠΟΥΡΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΤΟΥ  ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΑΣΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ
ΣΜΥΡΛΗ  ΜΑΡΙΑ  ΤΟΥ  ΣΤΑΥΡΟΥ
ΤΣΙΜΟΓΙΑΝΝΗΣ  ΠΕΡΙΚΛΗΣ  ΤΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ  ΤΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΒΡΩΜΟΒΡΥΣΗΣ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ  ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ  ΤΟΠΙΚΗΣ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ
ΑΛΙΦΕΡΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗ
ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  ΤΟΥ  ΚΥΡΙΑΚΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΕΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ
ΚΑΠΕΤΑΝΕΑΣ  ΣΩΤΗΡΙΟΣ  ΤΟΥ  ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ
ΧΑΝΔΡΙΝΟΥ  ΜΑΡΙΑ  ΤΟΥ  ΛΕΩΝΙΔΑ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΘΟΥΡΙΑΣ
ΛΑΜΠΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  ΤΟΥ  ΣΩΤΗΡΙΟΥ
ΠΛΑΚΩΤΟΣ  ΘΕΟΔΩΡΟΣ  ΤΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΛΑΔΑ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ  ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ  ΤΟΠΙΚΗΣ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΛΑΙΊ΄ΚΩΝ
ΒΡΥΩΝΗ  ΕΥΓΕΝΙΑ  ΤΟΥ  ΣΩΤΗΡΙΟΥ
ΒΡΥΩΝΗΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ  ΤΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΖΑΦΕΙΡΗΣ  ΣΑΡΑΝΤΟΣ  ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ
ΠΑΛΙΟΥΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΜΙΚΡΗΣ  ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΣ
ΓΚΑΡΓΚΟΥΛΑΣ  ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ  ΤΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΥ 
ΖΟΥΖΟΥΛΑΣ  ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ  ΤΟΥ  ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΠΑΠΑΔΕΑ  ΓΑΛΑΤΙΑ  ΤΟΥ ΤΖΑΝΕΤΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ
ΚΟΥΤΣΟΥΡΟΠΟΥΛΟΣ  ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΤΟΥ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΥ  ΑΚΡΙΒΗ  ΤΟΥ  ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΦΩΤΕΙΝΑΚΗΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ  ΤΟΥ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΝΕΔΟΥΣΑΣ
ΠΡΑΤΤΗΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΠΗΓΩΝ
ΚΑΡΡΑΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  ΤΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ  ΤΟΥ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΠΗΔΗΜΑΤΟΣ
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ  ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ  ΤΟΥ  ΠΕΤΡΟΥ
ΜΗΝΑΚΑΣ   ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ  ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΠΛΑΤΕΟΣ
ΛΙΒΑΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  ΤΟΥ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΣΤΑΘΑΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ  ΤΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΠΟΛΙΑΝΗΣ
ΓΕΩΡΓΑΚΙΛΑΣ  ΝΙΚΗΤΑΣ  ΤΟΥ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΔΙΚΑΙΟΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ  ΤΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ
ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ  ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ  ΤΟΥ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  ΤΟΥ  ΧΡΟΝΗ
 ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΣΤΑΜΑΤΙΝΟΥ
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ  ΤΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 ΜΠΟΥΡΑ  ΕΛΕΝΗ  ΤΟΥ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36689-makaris-Kalamata

 Ο συνδυασμός της "Ελληνικής Δράσης για το Δήμο Καλαμάτας" του Γιώργου Δημητρούλια
4  /  ~ Τον συνδυασμό της "Ελληνικής Δράσης για το Δήμο Καλαμάτας" κατέθεσε από το πρωί της Κυριακής ο υποψήφιος δήμαρχος Καλαμάτας Γιώργος Δημητρούλιας.
 Ακολουθούν αναλυτικά τα ονόματα των 61 υποψηφίων:
Αλοίμονος Βασίλειος του Ιωάννη 
Ανδρινόπουλος Ηλίας του Χρήστου
Βενετσάνος Αθανάσιος του Παναγιώτη
Βρετάκος Ηλίας του Δημητρίου
Γεννάτος Παναγιώτης του Παναγιώτη
Δημητρούλια Ειρήνη του Μίκολα
Δημόπουλος Βασίλειος του Παναγιώτη
Δημόπουλος Πανάγος του Γεωργίου
Κανελλόπουλος Ιωάννης του Στυλιανού
Καννάς Γεώργιος του Παντελή
Καπινιάρης Θεόδωρος του Γεωργίου
Καρατζά Ελένη του Κενάν – Ιωάννη
Καρούνος Ιωάννης του Γεωργίου
Κοντός Κυριάκος του Ιωάννη
Κοντού Μαρία του Παναγιώτη
Κορδελάκος Ιωάννης του Σταύρου
Κορδελάκου Αλεξάνδρα του Γρηγορίου
Κούμανη Μαγδαλινή του Κωνσταντίνου
Κουνής Παναγιώτης του Ιωάννη
Κούρτης Ηλίας του Παναγιώτη
Κυριακοπούλου Αικατερίνη του Βασιλείου
Λεντέρης Γεώργιος του Νικολάου
Λουκάκος Αθανάσιος του Κωνσταντίνου
Μαρκάκης Παναγιώτης του Ιωάννη
Μπάκα Κωνσταντίνα του Αθανασίου
Μπινιός Άγγελος του Ιωάννη
Νικολακοπούλου Αικατερίνη του Αναστασίου
Νικολόπουλος Ιωάννης του Παναγιώτη
Παπαδοπούλου Μαρία του Αποστόλη
Παρθένιος Ηλίας του Χρήστου
Πίκουλα Ιωάννα του Νικολάου
Πολυχρόνη Αικατερίνη του Σπυρίδωνος
Ποταμιάνος Κωνσταντίνος του Χαρίλαου
Σπυρόπουλος Αθανάσιος του Νικολάου
Σταθόπουλος Αλέξανδρος του Φωτίου
Σταθοπούλου Μαρία του Αλέξανδρου
Σταθοπούλου Χριστίνα του Γεωργίου
Σταματέλλος Ιωάννης του Χαρίλαου
Σταματοπούλου Ζωή του Δημητρίου
Τσάγκρας Γεώργιος του Δημητρίου
Χασάπη – Μπακετέα Ελένη του Κων/νου
Χασάπης Αθανάσιος του Ιωάννη
Αλοίμονου Ευσταθία του Ιωάννη
Κομπότης Γεώργιος του Νικολάου
Περρέας Παναγιώτης του Δημητρίου
Αγγελής Δημήτριος του Κωνσταντίνου
Καπινιάρη Γεωργία του Δημητρίου
Κουνή Κωνσταντίνα του Γεωργίου
Λουκάκου Άννα του Αθανασίου
Μπουρίκας Νικόλαος του Δημητρίου
Μυλωνάς Δημήτρης του Κωνσταντίνου
Σκιαδόπουλος Παναγιώτης του Φωτίου
Σταματόπουλος Παναγιώτης του Δημητρίου
Χασάπης Κωνσταντίνος του Ιωάννη
Ηλιοπούλου Ελένη του Γεωργίου
Σταματέλλος Νικόλαος του Χαρίλαου
Μουσελίμης Έξαρχος του Σωτηρίου
Σταθόπουλος Αγησίλαος του Γεωργίου
Δενεσάκη Μαρίνα του Αθανασίου
Καπινιάρη Ιωάννα του Γεωργίου
Στυλογιάννης Νικόλαος του Σπυρίδωνος Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36734-dimitroulias-ypopsifioi-2

Το ψηφοδέλτιο του Μιχάλη Αντωνόπουλου για το Δήμο Καλαμάτας
5  / ~  Το ψηφοδέλτιο του συνδυασμού "Ανεξάρτητη Συμμαχία Πολιτών" κατέθεσε στο Πρωτοδικείο ο υποψήφιος δήμαρχος Καλαμάτας Μιχάλης Αντωνόπουλος.
 Ακολουθούν τα ονόματα των υποψηφίων για το κεντρικό Δημοτικό Συμβούλιο:
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας  ΑΡΙΟΣ
1. ΡΟΒΟΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΙΕΡΟΨΑΛΤΗΣ  
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας  ΑΡΦΑΡΩΝ
1. ΜΩΡΟΓΙΩΡΓΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ  - ΑΓΡΟΤΗΣ
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας  ΘΟΥΡΙΑΣ
1.   ΔΩΔΕΚΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ  - ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ     
2.   ΤΟΜΑΡΑ ΣΟΦΙΑ  - ΑΓΡΟΤΙΣΣΑ                             
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
1. ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ  -  ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ /  ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ ΤΡΙΩΝ ΤΕΚΝΩΝ ΝΟΜΟΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
2. ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΚΤΕΛ      
3. ΒΑΣΙΛΟΒΙΤΣ ΙΩΑΝΝΗΣ -  ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ              
4. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΔΕΗ
5. ΒΟΥΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ -  ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΕΛΤΑ
6. ΒΡΥΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ – ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ / ΕΞΑΓΩΓΕΑΣ
7. ΓΕΩΡΓΑΚΑΣ ΦΩΤΙΟΣ - ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ - ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ - ΓΛΥΠΤΗΣ
8. ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ - ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
9. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ - ΣΠΟΥΔΑΣΤΡΙΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΟΣ ΓΕΩΠΟΝΟΣ - ΤΕΙ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ / ΑΠΟΦΟΙΤΗ ΣΧΟΛΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ
10. ΔΟΥΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΑΓΡΟΤΗΣ / ΜΕΛΟΣ Δ. Σ.  ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΜΟΥ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
11. DUFRESNE SYLVIE MARIE CLAUDE - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ / ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΓΑΛΛΙΚΩΝ Μ. Ε.
12. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ - ΠΑΡΑΓΩΓΗ & ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ  ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ
13. ΚΑΛΛΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ 
14. ΚΑΡΜΟΙΡΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ - ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ & ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ Τ.Ε. 
15. ΚΕΦΑΛΕΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ - ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ Ε.Δ.Ε. / ΜΟΥΣΙΚΟΣ
16. ΚΟΜΠΙΛΙΡΗ–ΡΟΥΣΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ - ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΟΤΕ
17. ΚΟΡΜΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ -  ΕΜΠΟΡΟΣ
18. ΚΟΣΜΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
19. ΚΟΤΣΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ - ΘΕΟΛΟΓΟΣ
20. ΛΑΔΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ Μ. Ε., ΓΕΩΛΟΓΟΣ
21. ΛΑΜΠΡΙΝΟΥΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ - ΛΟΓΙΣΤΗΣ
22. ΜΑΛΑΜΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ -  ΑΠΟΦΟΙΤΗ ΤΕΙ ΠΑΤΡΩΝ / ΤΜΗΜΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ 
23. ΜΑΛΑΜΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ - ΑΠΟΦΟΙΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ/ΤΟΜΕΑΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ&ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ
24. ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΟΙΚΟΔΟΜΟΣ 
25. ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ - ΑΠΟΣΤΡΑΤΟΣ Σ. Ξ. (ΤΑΞΙΑΡΧΟΣ ε. α.) 
26. ΜΑΥΡΟΕΙΔΗΣ ΘΩΜΑΣ - ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΔΕΗ 
27. ΜΠΕΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ - ΧΗΜΙΚΟΣ / ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ - ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΣ
28. ΜΠΙΝΤΖΑ ΜΑΡΙΑ- ΟΙΚΙΑΚΑ
29. ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ - ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ
30. ΝΤΑΜΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ -  ΤΕΧΝΟΛΟΓΟΣ ΓΕΩΠΟΝΟΣ ΤΕΙ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ Θ.Ε.Κ.Α. / ΜΟΥΣΙΚΟΣ – ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΡΙΑ
31.  ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΕΡΓΟΔΗΓΟΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΕΡΓΩΝ
32. ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΣ
33. ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΕΑ ΣΟΦΙΑ - ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΑΝΕΡΓΩΝ
34. ΠΑΠΑΓΟΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΠΟΣΤΡΑΤΟΣ Π. Α.
35. ΠΑΠΑΛΑΜΠΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ – ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
36. ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
37. ΠΕΤΡΟΥΛΑΣ ΠΕΤΡΟΣ - ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
38. ΠΙΤΣΙΛΗ ΜΑΡΙΑ - ΤΕΧΝΟΛΟΓΟΣ ΓΕΩΠΟΝΟΣ ΤΕΙ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ Θ.Ε.Κ.Α., 
39. ΠΟΥΛΑΚΙΔΑ ΔΙΑΜΑΝΤΩ - ΣΠΟΥΔΑΣΤΡΙΑ ΤΕΙ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΜΟΝΑΔΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΝΟΙΑΣ
40. ΡΟΒΟΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΙΕΡΟΨΑΛΤΗΣ 
41. ΡΟΥΣΣΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ - ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ / ΠΡΟΕΔΡΟΣ Μ. Κ. Ο. "ΚΑΛΕΙΔΟΣΚΟΠΙΟ"
42. ΣΓΟΥΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
43. ΣΕΡΓΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ - ΑΠΟΣΤΡΑΤΟΣ Π. Α.            
44. ΣΠΑΡΑΓΓΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΑΓΡΟΤΗΣ
45. ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ - ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ Τ. Ε.
46. ΣΩΤΗΡΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ - ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΥΠ. Ε. ΧΩ. Δ. Ε.
47. ΣΩΦΡΟΝΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ - ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
48. ΤΣΑΚΑΛΗΣ ΗΛΙΑΣ - ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
49. ΤΣΟΥΚΛΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ -  ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΙΚΑ
50. ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ - ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ Ε.Μ.Π.
51. ΧΑΝΔΡΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΙΣΤΗΣ
52. ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ - ΤΟΠΟΓΡΑΦΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
53. ΧΡΗΣΤΕΑ ΘΕΟΔΩΡΑ - ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
54. ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ - ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
 Υποψήφιοι Σύμβουλοι Δημοτικής Κοινότητας ΒΕΡΓΑΣ
1. ΓΥΦΤΕΑΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
2. ΚΟΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΔΑΣΟΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ
3. ΜΕΝΤΖΑ ΜΑΡΙΑ - ΑΓΡΟΤΙΣΣΑ
4. ΠΑΝΤΑΖΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ - ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ ΣΤΟ ΟΠΑ / ΤΜΗΜΑ ΔΙΕΘΝΩΝ & ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
5. ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ - ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ
 Υποψήφιοι Σύμβουλοι Δημοτικής Κοινότητας ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
6. ΑΘΑΝΑΣΕΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
7. ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ - ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
8. ΓΑΛΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ -  ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ                  
9. ΓΕΝΝΑΤΟΣ ΠΕΤΡΟΣ - ΑΓΡΟΤΗΣ
10. ΓΙΑΝΝΑΡΗ ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ - ΠΡΩΗΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ
11. ΖΑΝΤΙΩΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ - ΒΟΗΘΟΣ ΙΑΤΡΙΚΩΝ & ΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ
12. ΖΟΜΠΟΛΑ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙΑΝΝΑ) - ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
13. ΚΟΚΚΙΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΛΙΤΣΑ) - ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
14. ΚΟΥΛΕΤΣΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ - ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ
15. ΚΟΥΡΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΕΜΠΟΡΟΣ ΝΩΠΩΝ ΙΧΘΥΩΝ
 Υποψήφιοι Σύμβουλοι Τοπικής Κοινότητας ΑΛΑΓΟΝΙΑΣ
1. ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ - ΑΓΡΟΤΗΣ
2. ΚΑΖΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΑΓΡΟΤΗΣ
 Υποψήφιοι Σύμβουλοι Τοπικής Κοινότητας ΑΜΦΕΙΑΣ
1.   ΚΑΜΑΡΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΠΡΩΗΝ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ Δ. ΘΟΥΡΙΑΣ
 Υποψήφιοι Σύμβουλοι Τοπικής Κοινότητας ΑΡΙΟΧΩΡΙΟΥ
1.  ΣΟΥΓΛΕΡΗ ΘΕΩΝΗ - ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
 Υποψήφιοι Σύμβουλοι Τοπικής Κοινότητας ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΣ
1. ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ - ΑΓΡΟΤΙΣΣΑ
 Υποψήφιοι Σύμβουλοι Τοπικής Κοινότητας ΑΣΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ
1. ΔΡΟΥΓΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ - ΑΓΡΟΤΗΣ
2. ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ – ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ                   
 Υποψήφιοι Σύμβουλοι Τοπικής Κοινότητας ΕΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ
1. ΝΤΕΚΕΛΕΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΥΠΑΛΛ. ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ / 26Η  ΕΦΟΡΕΙΑ ΒΥΖΑΝΤΙΝΩΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΩΝ  
 Υποψήφιοι Σύμβουλοι Τοπικής Κοινότητας ΛΑΔΑ
1. ΒΟΥΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ 
2. ΠΑΧΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ  
 Υποψήφιοι Σύμβουλοι Τοπικής Κοινότητας ΛΑΙΪΚΩΝ
1. ΓΑΛΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ- ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
2. ΣΤΥΛΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ - ΟΙΚΟΔΟΜΟΣ
 Υποψήφιοι Σύμβουλοι Τοπικής Κοινότητας ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ
1. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ – ΣΠΟΥΔΑΣΤΡΙΑ  ΓΕΩΠΟΝΙΚΟ ΠΑΝ. ΑΘΗΝΩΝ / ΤΜΗΜΑ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ
 Υποψήφιοι Σύμβουλοι Τοπικής Κοινότητας ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ
 1. ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ – ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36690-antwnopoulos-Kalamata

Το ψηφοδέλτιο της "Λαϊκής Συσπείρωσης" για το Δήμο Καλαμάτας
6  /  ~ Κατατέθηκε σήμερα στο Πρωτοδικείο Καλαμάτας το ψηφοδέλτιο της "Λαϊκής Συσπείρωσης" για το Δήμο Καλαμάτας με επικεφαλής το Δημήτρη Οικονομάκο, το οποίο έχει ως εξής:
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΡΙΟΣ
Τζαβάρας Ντίνος: Φοιτητής
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΡΦΑΡΩΝ
Αντωναίος Λεωνίδας: Άνεργος
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΟΥΡΙΑΣ
Κατσιλιέρης Λεωνίδας: Συνταξιούχος
Μαλαπάνη Φωτεινή: Φυσικοθεραπεύτρια
Μπαρδαμάσκος Γιώργος: Καθηγητής, Μέλος ΔΣ της Ά ΕΛΜΕ
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
Αθανασόπουλος Θανάσης: Γεωπόνος, συνεργαζόμενος. Πρόεδρος Υπαλλήλων Περιφερειακής  Ενότητας Μεσσηνίας, πρ. του Περιφερειακού Συμβουλίου Γεωπόνων Δημοσίων Υπαλλήλων, μέλος του ΔΣ γονέων και κηδεμόνων Μουσικού σχολείου
Βεργινάδης Βασίλειος - Αλέξανδρος: Ιδιωτικός υπάλληλος
Βουκελάτου Μαρία: Φαρμακοϋπάλληλος, Μέλος του ΔΣ φαρμακοϋπαλλήλων
Γαλανοπούλου Γεωργία: Οικονομολόγος
Γιάνναρος Γιάννης: Ηχολήπτης
Γιαννόπουλος Γιάννης: Εκπαιδευτικός, μέλος του ΔΣ του πολιτιστικού συλλόγου Αρτεμισίας
Γιαννόπουλος Κώστας: Ηχολήπτης
Γουρδέας Παναγιώτης: Αρτοποιός
Δημόπουλος Δημοσθένης: Εκπαιδευτικός
Διαμαντάκη – Ηλιού Μαρία: Συνταξιούχος
Καλογιάννη Μαρία: Δασκάλα
Κάλπος Παρασκευάς: Μουσικός παραγωγός
Καντζιλιέρη Χριστίνα - Ελευθερία: Κτηνίατρος
Κουβάτσου - Μπιτσώνη Ελένη: Ελεύθερος επαγγελματίας
Κουρέτα Μαρία: Συνταξιούχος τραπεζικός
Κουτουμάνος Σαράντος: Συνταξιούχος αγρότης
Κουφαλάκος Γιώργος: Μουσικός, Απόφοιτος του τμήματος Γεωγραφίας του Χαροκόπειου Πανεπιστημίου
Κρεμμύδα Βασιλική: Άνεργη
Κρότσε – Βαρελά Μπέτυ: Άνεργη
Κυριακόπουλος Αντώνιος: Οικοδόμος - σκακιστής
Κωστόπουλος Δημήτρης: Οικοδόμος 
Λαγογιάννης Γιάννης: Ιδιωτικός υπάλληλος
Λαζαρακόπουλος Μπάμπης: Συνταξιούχος οικοδόμος
Λαμπρόπουλος Ευάγγελος: Ιδιωτικός υπάλληλος, πρόεδρος συνδικάτου Ιδιωτικών Υπαλλήλων  Μεσσηνίας, μέλος του ΔΣ του ΕΚΚ
Λαμπρόπουλος Ιωάννης του Γεωργίου: Συνδικαλιστής στον χώρο των ΑΜΕΑ 
Λαμπρόπουλος Ιωάννης του Παναγιώτη: Εργολάβος δημοσίων έργων
Λιαπάκης Μανώλης: Συνταξιούχος, μέλος του ΔΣ της Θύελλας Παραλίας
Λουκάς Γιώργος: Ελεύθερος επαγγελματίας
Λυριντζής Θεόδωρος: Ι/υ, γραμματέας του ΔΣ του συνδικάτου των Ιδιωτικών Υπαλλήλων, πρόεδρος του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων δημοτικού σχολείου και νηπιαγωγείου Σπερχογείας
Μάρκου Σταύρος: Οικοδόμος, πρόεδρος του συνδικάτου οικοδόμων Μεσσηνίας
Μητσέα Βάσω: Ελεύθερη επαγγελματίας
Μιχαλόπουλος Κωνσταντίνος: Συνταξιούχος, Δημοτικός σύμβουλος Καλαμάτας
Μούντανος Μάριος: Άνεργος, μέλος του συλλόγου φίλων κοινωνικού ιατρείου
Μπαλτουμά Γιάννα: Φαρμακοποιός
Μπίνη Λεμονιά: Φαρμακοϋπάλληλος, Μέλος του ΔΣ  φαρμακοϋπαλλήλων
Μπιρλή Νίτσα: Συνταξιούχος, Μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Γυναικών της ΟΓΕ στη Μεσσηνία
Νιάρχος Αναστάσιος: Εκπαιδευτικός, Δημοτικός σύμβουλος, αντιπρόεδρος του νομαρχιακού τμήματος της ΑΔΕΔΥ
Νικητέας Φώτης: Ελεύθερος επαγγελματίας
Νικολαΐδου – Δασκαλέα Ρόζα: συνταξιούχος εκπαιδευτικός
Νικόπουλος Ιωάννης: Αρτοποιός
Οικονομόπουλος Γρηγόριος: πολιτικός μηχανικός, μέλος της αντιπροσωπίας του περιφερειακού τμήματος του ΤΕΕ, Μέλος του ΔΣ του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων Παιδικών σταθμών
Παπαθεοδωρίδης Ανδρέας: Συνταξιούχος - μέλος του ΔΣ του ΜΕΘ
Πατριαρχέα Ελένη: Νοσηλεύτρια, Αντιπρόεδρος του σωματείου εργαζομένων του νοσοκομείου
Πετρόπουλος Κώστας: λογιστής φοροτεχνικός, μέλος της γραμματείας της ΠΑΣΕΒΕ, αθλητής στο τμήμα πόλο του Άργη, μέλος  ΔΣ του συλλόγου γονέων και κηδεμ. Παιδ. Σταθμών 
Πουλή Τζένη : Εκπαιδευτικός
Πουρνάρας Λευτέρης: Πρόεδρος του σωματείου εργαζομένων του νοσοκομείου
Ρεϊτζόπουλος Γεώργιος: Ηλεκτρολόγος Μηχανολόγος ΕΜΠ
Ρηγανάκου Αγγελική: Υπάλληλος του ΟΑΕΔ σε διαθεσιμότητα 
Στασινόπουλος Κώστας : Φοιτητής ΤΕΙ Πελοποννήσου
Στασινοπούλου - Χριστοπούλου Ευσταθί : Άνεργη
Σταυρόπουλος Δημήτρης: Συνταξιούχος
Τσιλιβαράκης Δημήτρης: Φοιτητής Ιατρικής
Φερεντίνος Γιώργος: Γιατρός, μέλος του ΔΣ του σωματείου εργαζομένων του νοσοκομείου
Φιλανδριανός Ευάγγελος: Οικοδόμος
Χαϊκάλης Αντρέας: Μηχανικός εμπορικού ναυτικού - Πρόεδρος Ελληνοκουβανικού συνδέσμου Μεσσηνίας
Χιώτης Γιάννης: Συνταξιούχος, παλαίμαχος ποδοσφαιριστής
Χουλιάρας Παύλος: Ιδιωτικός υπάλληλος
Χρηστέας Νίκος: Συνταξιούχος
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
Γαϊτάνης Φώτης: εκπαιδευτικός
Δεληγιάννης Γιώργος: εκπαιδευτικός
Ζερβάκου Βαγγελιώ: Συνταξιούχος
Θεοδωροπούλου Αλεξάνδρα: Ι/Υ, αντιπρόεδρος του ΔΣ του σωματείου Ι/Υ
Καλογερόπουλος Γιάννης: συνταξιούχος
Καροπούλου Χρύσα: Φιλόλογος
Κασιμιώτης Χρήστος: Φοιτητής
Κατσιμπούρης Δημήτρης: Φοιτητής
Λάκκα Ολγα: Ανεργη
Μπελίτσος Παναγιώτης: Φοιτητής
Μπίρου Νατάσα: Ανεργη
Τζωρτζάκος Γιώργος: Οικοδόμος
Φωτόπουλος Φώτης: Δάσκαλος, μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Δασκάλων Μεσσηνίας
Χρονόπουλος Ανδρέας: Μουσικός
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΓΙΟΥ ΦΛΩΡΟΥ
Μακρής Μάρκος: Συνταξιούχος
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΓΡΙΛΟΥ
Ζερβάκος Πέτρος: Συνταξιούχος
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΙΘΑΙΑΣ
Παρασκευόπουλος Δημήτρης: Συνταξιούχος
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΛΑΓΟΝΙΑΣ
Τσούκλερης Δημήτρης: Συνταξιούχος, μαχητής του Δημοκρατικού Στρατού Ελλάδας
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΣ
Βασιλάκης Παναγιώτης: Οικοδόμος
Μασουρίδης Παναγιώτης: Ηλεκτρολόγος, μέλος του τοπικού συμβουλίου Αρτεμισίας
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΣΠΡΟΠΟΥΛΙΑΣ
Τζαβάρας Γιάννης: Φοιτητής Γεωπονικού Πανεπιστημίου
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΣΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ
Κοκκορόγιαννη Φωτεινή: Συνταξιούχος εκπαιδευτικός
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΘΟΥΡΙΑΣ
Μπαρδαμάσκος Ηλίας: Συνταξιούχος
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΡΒΕΛΙΟΥ
Λάζαρος Κώστας: Ανεργος
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΙΚΡΑΣ ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΣ
Ντούρου - Παπαθεοδωρίδη Βούλα: Συνταξιούχος εκπαιδευτικός
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ
Σακελλαρίου Κώστας: Μελισσοκόμος
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΝΕΔΟΥΣΑΣ
Βεργινάδης Παναγιώτης: Συνταξιούχος
Οικονομόπουλος Γιώργος: Συνταξιούχος
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΗΔΗΜΑΤΟΣ
Μπελλόγιαννης Βύρωνας: Συνταξιούχος
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ
 Λυριντζής Γιάννης: Συνταξιούχος Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36603-psifodeltio-oikonomakos

*** ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ  ΓΙΑ  ΤΟ ΔΗΜΟ  ΜΕΣΣΗΝΗΣ :
Το ψηφοδέλτιο του Στάθη Αναστασόπουλου για το Δήμο Μεσσήνης
~  Το ψηφοδέλτιο του συνδυασμού "Δημοτική Ενωση Μεσσήνης" κατέθεσε αργά το βράδυ της Κυριακής ο υποψήφιος δήμαρχος Μεσσήνης Στάθης Αναστασόπουλος.
 Ακολουθούν αναλυτικά οι υποψήφιοι:
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΙΠΕΙΑΣ
ΚΕΪΜΠΛΙΝΓΚΕΡ (KEIBLINGER) TΖΟΣΕΦ (JOSEF) τουΤΖΟΣΕΦ (JOSEF)
ΚΟΥΛΣΟΝ (COULSON) ΑΝΤΡΕΑ (Andrea) του ΕΡΝΕΣΤΟΥ (Ernest)
ΜΑΛΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ
ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΦΥΚΙΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ
ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΚΑΤΣΑΜΠΑΝΗ ΑΡΧΟΝΤΟΥΛΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΚΡΟΜΠΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΑΡΓΥΡΙΟΥ
ΜΑΚΡΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ(ΜΠΑΜΠΗΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΟΥΣ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΚΑΤΣΑΡΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΜΠΡΑΤΣΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΟΥΦΡΑΔΟΣ
ΒΕΡΓΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΛΕΩΝΙΔΑ
ΚΟΝΤΟΘΑΝΑΣΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΣΤΑΥΡΟΥ
ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΙΘΩΜΗΣ
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΔΑΒΙΛΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΠΑΝΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΦΕΙΔΑ- ΛΙΒΑ ΕΛΕΝΗ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΕΣΣΗΝΗΣ
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΗΛΙΑ
ΑΝΔΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΒΛΑΧΟΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ(ΣΑΚΗΣ) του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΓΚΟΤΣΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ
ΔΟΥΡΟΥΜΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ
ΖΕΡΒΑΚΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του ΛΑΜΠΡΟΥ
ΘΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΑΦΟΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΚΑΨΑΛΟΠΟΔΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΚΟΒΑΤΣΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΘΩΜΑ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΜΑΚΡΗ – ΚΟΥΖΗΑΘΑΝΑΣΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΜΟΥΧΤΟΥΡΗ-ΚΟΜΠΟΧΟΛΗ ΕΥΦΗΜΙΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΜΠΑΖΙΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΜΠΟΖΑΝΤΖΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΜΠΟΥΣΟΥΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΡΙΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΡΟΥΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΤΣΕΛΙΟΥ - ΜΟΥΡΟΥΦΑ ΕΛΕΝΗ του ΛΥΣΑΝΔΡΟΥ
ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΤΣΟΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΧΡΟΝΟΠΟΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ
ΓΑΛΙΑΤΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
ΔΙΚΑΙΟΥΛΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ
ΚΟΥΡΑΚΛΗ – ΤΟΜΑΡΑ  ΕΛΕΝΗ του ΣΤΑΥΡΟΥ
ΜΠΕΓΕΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΤΡΙΚΟΡΦΟΥ
ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ του ΣΩΚΡΑΤΗ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΠΑΤΣΙΩΤΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ
 ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ  
ΑΡΓΙΑΝΑΣ ΣΥΜΕΩΝ (ΣΙΜΟΣ) του ΛΕΩΝΙΔΑ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΒΟΥΔΟΥΡΗ ΓΡΗΓΟΡΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΚΑΙΣΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΑΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΦΙΛΑΝΘΗ(ΛΙΝΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ(ΣΤΕΛΙΟΣ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΒΡΑΜΙΟΥ
ΓΕΩΡΓΑΝΤΕΑ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ (ΜΑΝΤΩ) του ΣΤΑΥΡΟΥ
ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΚΟΛΛΙΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΚΟΥΡΑΝΟΥ-ΧΑΡΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΓΥΡΩ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΓΡΙΛΙΑΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΔΡΙΑΝΗΣ
ΑΝΔΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΜΦΙΘΕΑΣ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΝΑΛΗΨΗΣ
ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΧΑΙΔΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ
ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ -ΧΟΝΔΡΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΚΛΕΦΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΗΛΙΑ
ΚΟΛΥΒΑΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΕΙΟΥ
ΝΙΚΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΟΥΣ
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΦΩΤΙΟΥ
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΡΣΙΝΟΗΣ
ΣΓΟΥΡΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΡΧΑΙΑΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ
ΑΘΑΝΑΣΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΧΛΑΔΟΧΩΡΙΟΥ
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΤΣΙΚΡΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΑΛΥΡΑΣ
ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΥ
ΚΑΡΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΑΡΤΕΡΟΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ
ΜΠΟΥΡΟΛΙΑΣ ΘΩΜΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΕΛΙΚΑΣ
ΜΑΡΓΙΩΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΛΑΣΣΗ
ΛΕΝΤΟΥΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
MAΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΟΥΤΑΙΝΑΣ
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΔΑΡΑ
ΒΕΛΜΑΧΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΤΥΡΟΚΟΜΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΔΙΟΔΙΩΝ
ΚΟΥΡΓΙΑΜΠΛΑΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΚΩΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΔΡΑΪΝΑΣ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΗΛΙΑ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΔΡΟΣΙΑΣ
ΜΑΝΤΟΥΚΑΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΜΟΣΧΟΒΙΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΕΛΛΗΝΟΕΚΚΛΗΣΙΑΣ
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΕΥΑΣ
ΚΟΥΛΕΤΣΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΛΑΜΠΡΙΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΖΕΡΜΠΙΣΙΩΝ
ΚΛΕΦΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΑΜΑΡΑ
ΓΙΑΝΝΕΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΦΩΤΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΟΓΕΡΟΡΡΑΧΗΣ
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ
ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΝΤΟΓΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΡΠΟΦΟΡΑΣ
ΣΑΜΠΑΖΙΩΤΗΣ ΗΛΙΑΣ- ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΡΤΕΡΟΛΙΟΥ
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΑΡΑΜΠΑΓΙΑΣ ΣΠΥΡΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
ΜΥΣΤΡΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΣΤΑΝΙΑΣ
ΚΑΠΡΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΗΛΙΑ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΕΦΑΛΙΝΟΥ
ΚΟΡΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ
ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ
ΦΛΑΟΥΝΑΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΛΗΜΑΤΟΣ
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΟΚΚΙΝΟΥ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΟΡΟΜΗΛΙΑΣ
ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΟΥΡΤΑΚΙΟΥ
ΜΕΪΝΤΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΠΑΓΑΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΟΥΤΙΦΑΡΗ
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΑΜΠΑΙΝΑΣ
ΚΑΛΛΙΜΑΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΕΤΕΟΚΛΗ
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΕΥΚΟΧΩΡΑΣ
ΑΛΕΒΙΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΛΥΣΣΑΝΔΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΟΓΓΑΣ
ΑΓΚΡΗ-ΜΠΟΥΖΑΛΑ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ(ΦΥΛΗ) του ΧΡΟΝΗ
ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
ΓΑΛΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
ΣΑΡΑΤΣΙΩΤΟΥ-ΚΟΥΡΕΜΑΔΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΥΚΙΣΣΑΣ
ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΥΚΟΤΡΑΦΟΥ 
ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΓΓΑΝΙΑΚΟΥ
ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΚΑΡΑΚΑΪΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΔΕΝΑΣ
ΔΑΒΕΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΘΙΑΣ
ΖΩΡΓΙΑΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΜΑΚΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΝΕΣΙ
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΚΑΤΣΙΠΟΔΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΙΟΥ ΠΑΜΙΣΟΥ
ΑΛΕΒΙΖΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΙΩΑΝΝΗ
ΖΑΧΑΡΟΓΙΑΝΝΗ ΙΩΑΝΝΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΗΛΙΤΣΑΣ
ΒΑΓΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
ΧΑΡΙΤΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΛΕΩΝΙΔΑ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΗΛΙΩΤΙΟΥ
ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΝΕΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ 
ΚΙΚΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΤΕΡΖΗ -ΚΥΡΙΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΟΥΣ
ΚΑΨΑΜΠΕΛΗ-ΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ
ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΝΕΡΟΜΥΛΟΥ
ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΛΥΚΟΤΡΑΦΙΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΛΥΚΟΤΡΑΦΙΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΑΝΙΠΕΡΙΟΥ
ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
ΚΑΡΟΥΝΤΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΚΩΤΣΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΕΛΕΚΑΝΑΔΑΣ
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ
ΔΙΟΝΥΣΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΚΑΛΥΒΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΚΩΤΣΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΞΑΡΧΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΠΕΤΡΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΕΤΡΙΤΣΙΟΥ
ΜΠΟΥΖΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΙΛΑΛΙΣΤΡΑΣ
ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΓΥΡΩ του ΙΩΑΝΝΗ
ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΙΠΕΡΙΤΣΑΣ
ΑΛΕΥΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΛΑΤΑΝΟΒΡΥΣΗΣ
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΟΛΥΛΟΦΟΥ
ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΜΟΥΤΖΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΟΥΛΙΤΣΙΟΥ
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΓΓΕΛΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΡΕΥΜΑΤΙΑΣ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΠΙΤΑΛΙΟΥ
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΦΩΤΙΟΥ
ΛΟΓΙΩΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΤΕΡΝΑΣ
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΤΡΕΦΙΟΥ
ΓΑΜΒΡΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΜΠΡΑΤΣΙΑΚΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΤΣΑΟΥΣΗ ΘΕΟΦΑΝΩ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΡΙΚΟΡΦΟΥ
ΑΝΔΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗ
ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
ΠΑΤΣΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
 TΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΡΙΟΔΟΥ
ΚΟΡΩΝΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΗΛΙΑ
ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΑΡΑΥΓΗΣ
ΚΑΣΤΟΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
ΚΑΣΤΟΡΑΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΑΤΖΗ
ΒΑΜΒΑΚΑ ΑΝΤΩΝΙΑ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ
ΓΚΟΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΗ ΔΙΟΝΥΣΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΡΑΝΩΝ
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΖΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΦΥΛΑΚΤΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36721-anastasopoulos-messini

Το ψηφοδέλτιο του Δημήτρη Σαμπαζιώτη για το Δήμο Μεσσήνης
~  Το πλήρες ψηφοδέλτιο του συνδυασμού "Συμμαχία Πολιτών" κατέθεσε το βράδυ της Κυριακής ο υποψήφιος δήμαρχος Μεσσήνης Δημήτρης Σαμπαζιώτης
Ακολουθούν αναλυτικα οι υποψήφιοι:
Εκλογική Περιφέρεια  Αιπείας 
1)ΚΑΜΒΥΣΗΣ ΣΑΡΑΝΤΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
2)ΚΟΥΤΣΑΝΤΩΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
3)ΜΠΟΥΡΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
4)ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
5)ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 
Εκλογική Περιφέρεια Ανδρούσας 
1)ΓΑΪΤΑΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ του ΗΛΙΑ
 2)ΓΕΩΡΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
3)ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του ΑΝΔΡΕΑ
4)ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
5)ΚΑΠΡΑΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΦΩΤΙΟΥ
6)ΧΑΡΜΠΙΛΑΣ ΜΑΡΙΝΟΣ του ΠΕΡΙΚΛΗ
Εκλογική Περιφέρεια Αριστομένους 
1)ΑΛΕΒΙΖΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
2)ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
3)ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
4)ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
5)ΚΑΝΑΒΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΙΩΑΝΝΗ
6)ΚΕΧΑΓΙΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
7)ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
8)ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
Εκλογική Περιφέρεια Βουφράδος
1)ΚΑΡΒΕΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Εκλογική Περιφέρεια Ιθώμης
1)ΑΘΑΝΑΣΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ
2)ΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΦΩΤΙΟΥ
3)ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
Εκλογική Περιφέρεια  Μεσσήνης
1)ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ του ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ
2)ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
3)ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
4)ΓΑΪΤΑΝΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΜΙΧΑΗΛ
5)ΓΕΩΡΓΑΚΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
6)ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑ (ΕΥΑΝΘΙΑ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
7)ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΦΩΤΙΟΥ
8)ΔΟΥΒΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
9)ΔΟΥΡΟΥΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
10)ΚΕΡΑΜΥΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
11)ΚΟΥΛΕΤΣΗ – ΣΑΡΑΝΤΑΚΗ ΑΝΘΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
12)ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
13)ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
14)ΛΟΥΚΑΚΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
15)ΜΠΑΛΟΠΟΥΛΟΥ-ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ
16)ΜΠΟΥΓΙΟΥΚΛΗ – ΜΗΤΣΕΑ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΔΡΕΑ
17)ΤΑΠΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΗΛΙΑ
18)ΦΛΩΡΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
19)ΦΡΑΓΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΠΕΤΡΟΥ
20)ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Εκλογική Περιφέρεια  Πεταλιδίου
1)ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΑΡΓΥΡΙΟΥ
2)ΒΡΕΤΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
3)ΓΡΟΥΣΟΥΖΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΗΛΙΑ
4)ΜΠΟΖΙΚΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ        
5)ΣΚΑΦΙΔΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
6)ΣΤΡΑΒΟΛΑΙΜΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ
7)ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ            
Εκλογική Περιφέρεια Τρικόρφου
1)ΚΟΣΤΡΙΒΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2)ΦΛΩΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
 Β.-   ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ
 Δημοτική Κοινότητα Μεσσήνης 
1)ΜΠΙΡΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΡΓΥΡΙΟΥ
2)ΡΟΥΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΥΑΣΤΑΘΙΟΥ
3)ΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΗΛΙΑ
4)ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ-ΚΑΥΚΑ ΜΑΡΙΑ του ΦΩΤΙΟΥ
 Γ.-     ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΤΟΠΙΚΩΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ
 Τοπική Κοινότητα Αβραμιού
1)ΚΟΥΡΑΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ
2)ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΠΙΣ του ΙΩΑΝΝΗ
 Τοπική Κοινότητα Αγριλιάς
1)ΓΚΟΥΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
 Τοπική Κοινότητα Αμφιθέας 
1)ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΘΕΟΦΑΝΗ
2)ΙΑΚΩΒΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΗΛΙΑ
3)ΚΟΚΚΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
4)ΜΠΙΛΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Ανάληψης
1)ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2)ΚΑΛΠΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ
3)ΚΟΥΤΣΟΠΕΤΡΟΥ ΣΜΑΡΑΓΔΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
4)ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Αδριανής
1)ΓΚΑΪΔΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
2)ΓΚΑΡΔΙΑΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Ανδρούσας
1)ΚΑΡΛΑΥΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
2)ΚΟΝΔΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Αριστοδημείου
1)ΠΑΝΤΖΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Αριστομένη 
1)ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
2)ΓΚΑΡΓΚΟΥΛΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
3)ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ
 Τοπική Κοινότητα Αρχαίας Μεσσήνης 
1)ΑΘΑΝΑΣΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του ΙΩΑΝΝΗ
2)ΓΙΑΒΟΡΣΚΑΓΙΑ ΒΙΚΤΩΡΙΑ του ΙΟΝ
 Τοπική Κοινότητα Αχλαδοχωρίου
1)ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
2)ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
3)ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
4)ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ του ΠΑΥΛΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Βαλύρας
1)ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ
2)ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
3)ΤΣΙΛΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Βελίκας
1)ΜΗΤΣΕΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
2)ΦΡΑΓΚΑΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ
 Τοπική Κοινότητα Βλάσση
1)ΚΑΚΟΥΡΗ ΕΥΣΤΑΘΙΑ (ΣΙΤΣΑ)  του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
2)ΦΟΥΡΤΟΥΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ
 Τοπική Κοινότητα Βούταινας 
1)ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ
2)ΣΚΙΑΔΑΣ ΦΛΩΡΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Δάρα
1)ΒΕΛΜΑΧΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
2)ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Διοδίων
1)ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΥ ΤΑΣΙΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ
2)ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣ του ΠΕΤΡΟΥ
3)ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Δραϊνας 
1)ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Ελληνοεκκλησιάς
1)ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΠΕΡΙΚΛΗ
 Τοπική Κοινότητα Εύας
1)ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΓΓΕΛΟΥ
2)ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΜΑΡΙΝΟΥ
3)ΚΑΠΡΑΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ
4)ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ
 Τοπική Κοινότητα Ζερμπισίων
1)ΚΟΡΜΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
2)ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 Τοπική Κοινότητα Καλαμαρά
1)ΜΠΟΥΡΙΚΑΣ ΗΛΙΑΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Καλογερόραχης
1)ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΣΥΜΕΩΝ
2)ΚΑΠΡΑΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Καλοχωρίου
1)ΣΚΑΛΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
2)ΣΚΟΡΔΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
 Τοπική Κοινότητα Καρποφόρας
1)ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΓΙΟΥΛΗ) του ΛΑΜΠΡΟΥ
2)ΔΙΟΝΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Καρτερολίου
1)ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Καστάνιας
1)ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
2)ΚΑΤΣΙΜΠΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Κεφαλληνού
1)ΔΕΛΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Κεφαλόβρυσου
1)ΦΛΑΟΥΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ
 Τοπική Κοινότητα Κόκκινου
1)ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Κορομηλιάς
1)ΚΡΟΜΠΑΣ ΗΛΙΑΣ του ΝΙΚΗΤΑ
 Τοπική Κοινότητα Κουρτακίου
1)ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
2)ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Κουτήφαρι
1)ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 Τοπική Κοινότητα Λάμπαινας
1)ΚΑΡΒΕΛΗ ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ του ΗΛΙΑ
 Τοπική Κοινότητα Λευκοχώρας
1)ΑΛΕΒΙΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Λογγά
1)ΜΠΟΥΚΑ ΕΛΕΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2)ΝΤΑΜΑΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
3)ΣΤΑΥΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Λυκοτράφου
1)ΚΟΥΒΕΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
2)ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Λυκίσσας 
1)ΜΠΙΤΖΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2)ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΛΑΜΠΡΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Μαγγανιακού
1)ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2)ΣΚΡΕΠΕΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Μάδενας
1)ΔΑΒΕΡΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Μαθίας
1)ΠΟΥΡΝΑΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ
 Τοπική Κοινότητα Μάνεσι 
1)ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
2)ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΑΡΓΥΡΙΟΥ
3)ΠΟΠΟΡΗ-ΚΕΧΑΓΙΑ ΕΛΕΝΗ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ
4)ΤΣΙΧΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Μαυροματίου Παμίσου
1)ΜΟΥΛΑΒΑΣΙΛΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
2)ΚΟΝΤΟΥΛΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Μηλίτσας
1)ΚΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
2)ΚΟΥΤΣΑΝΤΩΝΗ ΑΡΕΤΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Μηλιώτη
1)ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
2)ΜΠΑΡΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Νέας Κορώνης
1)ΚΙΚΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ
2)ΤΕΝΤΕΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 Τοπική Κοινότητα Νεοχωρίου
1)ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Νερόμυλου
1)ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2)ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
3)ΠΑΤΡΙΚΑΚΟΥ-ΛΥΚΟΤΡΑΦΙΤΗ ΧΡΗΣΤΙΝΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
4)ΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Παλαιοκάστρου
1)ΜΑΓΕΙΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΕΡΙΚΛΗ
 Τοπική Κοινότητα Πανιπερίου
1)ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΠΕΤΡΟΥ
2)ΚΑΡΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
3)ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΠΕΡΙΚΛΗ
4)ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΛΥΚΕΡΙΑ του ΑΝΔΡΕΑ
 Τοπική Κοινότητα Πελεκανάδας
1)ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
2)ΣΑΧΙΝΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Πεταλιδίου
1)ΘΕΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2)ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
3)ΜΠΡΕΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ του ΑΝΔΡΕΑ
4)ΣΤΕΦΑΝΟΥ-ΚΟΚΚΑΛΗ ΜΑΡΙΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ
 Τοπική Κοινότητα Πετριτσίου
1)ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΛΑΣΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
2)ΚΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Πιπερίτσας 
1)ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
2)ΚΑΚΚΑΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Πολύλοφου
1)ΚΑΡΟΥΤΖΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΓΗΣΙΛΑΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Πουλιτσίου
1)ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 Τοπική Κοινότητα Στέρνας
1)ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
2)ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ του ΠΑΝΤΕΛΗ
3)ΠΑΠΑΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
4)ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Στρεφίου
1)ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2)ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
3)ΛΕΜΠΕΣΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
4)ΣΚΙΑΔΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Τρικόρφου
1)ΔΑΜΟΥΡΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
2)ΛΕΜΠΕΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Χαραυγής
1)ΑΝΕΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΗΛΙΑ
2)ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΡΟΔΟΘΕΑ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Χατζή
1)ΓΚΟΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
2)ΚΑΜΠΟΥΡΗ ΕΛΕΝΗ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
3)ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
4)ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
 Τοπική Κοινότητα Χράνων
1)ΒΡΕΤΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
2)ΜΠΟΥΣΟΥΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΝΔΡΕΑ
3)ΤΣΑΜΠΟΥΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
4)ΤΣΑΜΠΟΥΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36766-sampaziotis-ypopsifioi

Ο συνδυασμός του Κωνσταντίνου Σπυρόπουλου στο Δήμο Μεσσήνης
~  "Νέα Πνοή" είναι το όνομα του συνδυασμού που κατέθεσε την Κυριακή το βράδυ στο Πρωτοδικείο Καλαμάτας ο υποψήφιος δήμαρχος Μεσσήνης Κωνσταντίνος Σπυρόπουλος.
 Ακολουθούν αναλυτικά οι υποψήφιοι:
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΙΠΕΙΑΣ
1) ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΤΟΥ ΚΑΝΕΛΛΟΥ
2) ΚΟΥΜΑΝΗ  ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
3) ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ 
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ
1) ΜΠΟΥΖΑ  ΜΑΡΙΑ  ΤΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
2) ΣΙΑΡΚΟΥΛΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
3 ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ ΛΥΣΣΑΝΔΡΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΟΥΣ
1) ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
2) ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
3) ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
4) ΤΣΙΧΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ                                                    
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΕΣΣΗΝΗΣ
1) ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΓΑ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ
2) ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
3) ΜΠΑΚΑΡΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
4) ΜΠΙΤZΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
5) ΜΠΟΥΡΕΛΙΑ  ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
6) ΝΕΓΡΕΠΟΝΤΗ ΑΝΝΑ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ
7) ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡOY
8) ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ TOY  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
9) ΠΑΠΑΚOΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ
10) ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ
11) ΣΟΦΙΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
12) ΤΣΙΧΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
13) ΤΣΙΚΡΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
14) ΦΙΛΙΠΠΙΔΟΥ  ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΤΟΥ ΛΥΣΣΑΝΔΡΟΥ                        
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΤΡΙΚΟΡΦΟΥ
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
 ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 
1) ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
2) ΜΟΥΡΑΦΕΤΗ ΕΛΕΝΗ ΤΟΥ ΗΛΙΑ
3) ΤΑΜΠΟΥΡΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΝΑΛΗΨΕΩΣ
ΚΑΛΔΗ ΑΝΝΑ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΝΔΡΟΥΣΗΣ
ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗ 
ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΑΛΥΡΑΣ 
ΠΑΠΑΔΗΜΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ 
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΔΑΡΑ
ΧΑΝΤΖΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΔΙΟΔΩΝ
ΓΚΟΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΡΧ.ΙΘΩΜΗΣ 
ΜΙΧΑΛΕΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΟΚΚΙΝΟΥ 
ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΥΚΟΤΡΑΦΟΥ   
ΛΥΚΟΥΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝA
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΝΕΣΗ
1 ) ΞΥΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2 ) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡOY
3 ) ΤΣΑΛΔΑΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΕΛΕΚΑΝΑΔΑΣ
ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ
ΣΦΑΛΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΙΠΕΡΙΤΣΗΣ
ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΠΑΥΛΟΣ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΤΕΡΝΑΣ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΤΡΕΦΙΟΥ
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΡΙΚΟΡΦΟΥ 
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΑΤΖΗ 
 ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36732-spyropoulos-messini

Το ψηφοδέλτιο του Γιώργου Τσώνη για το Δήμο Μεσσήνης
~  Το ψηφοδέλτιο της "Αδέσμευτης Κίνησης Πολιτών Δήμου Μεσσήνης" του υποψηφίου δημάρχου Γιώργου Τσώνη κατατέθηκε σήμερα στο Πρωτοδικείο Καλαμάτας και έχεις ως εξής:
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΙΠΕΙΑΣ
ΚΡΑΣΣΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΛΙΑΡΑΚΟΥ – ΚΟΛΟΚΑΘΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΠΟΛΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ
ΨΥΡΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ARLETH INGRID KARIN του FRITZ
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΚΟΝΤΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΜΠΟΥΡΙΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ
ΧΟΝΔΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΟΥΣ
ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΖΕΡΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ – ΜΠΡΑΚΟΥΜΑΤΣΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΓΩΓΩ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΟΥΦΡΑΔΩΝ (ΒΟΥΦΡΑΔΟΣ)
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΙΩΑΝΝΟΥ
ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΙΘΩΜΗΣ
ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΛΥΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΠΑΝΟΥΣΗ ΛΟΥΪΖΑ του ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑ
ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΕΣΣΗΝΗΣ
ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΜΙΧΑΗΛ
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΤΖΙΜΗΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΑΝΔΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ
ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΖΑΧΑΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΖΕΠΠΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ
ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΚΑΡΥΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΚΟΡΟΜΗΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΚΟΣΜΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ
ΚΟΤΤΑΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΚΟΥΤΣΟΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
ΜΥΣΤΡΙΩΤΗ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ (ΓΙΑΝΝΑ) του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΞΕΝΟΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ
ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΠΡΙΣΤΟΥΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΙΩΑΝΝΟΥ
ΤΡΑΚΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ
ΤΣΑΜΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΧΑΡΛΕΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
ΨΥΧΟΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΖΩΝΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΚΑΠΑΚΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΚΑΤΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΚΟΣΜΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΜΠΑΡΑΚΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΞΑΡΧΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΤΡΙΚΟΡΦΟΥ
ΣΑΡΔΕΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ
ΤΣΕΡΠΕΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΜΕΝΕΛΑΟΥ
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΕΣΣΗΝΗΣ
ΒΛΑΣΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΓΕΡΑΣΙΜΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΓΡΗΓΟΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΦΩΤΙΟΥ
ΠΑΠΑΛΑΜΠΡΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΣΤΑΥΡΟΥ
ΣΑΡΑΝΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΛΑΜΠΡΟΥ
Τοπική Κοινότητα Αβραμιού
ΒΡΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΤΣΙΜΟΓΙΑΝΝΗ ΧΡΗΣΤΙΝΑ του ΜΕΝΕΛΑΟΥ
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΟΛΥΒΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Αγριλιάς Μεσσήνης
ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
Τοπική Κοινότητα Αδριανής
ΑΝΔΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
Τοπική Κοινότητα Αμφιθέας
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΦΩΤΙΟΥ
ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΕΥΡΙΠΙΔΗ
Τοπική Κοινότητα Αναλήψεως
ΓΡΗΓΟΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΦΩΤΙΟΥ
ΚΟΥΤΣΟΠΕΤΡΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΠΑΝΤΑΖΗ ΜΟΣΧΟΥΛΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Ανδρούσης
ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΚΡΟΥΣΤΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ  ΚΑΛΛΙΟΠΗ  του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΧΟΝΔΡΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Αριστοδημείου
ΒΛΑΧΑΝΤΩΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΦΙΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ
Τοπική Κοινότητα Αριστομένους
ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
Τοπική Κοινότητα Αρσινόης
ΛΕΚΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΠΑΝΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Αρχαίας Μεσσήνης
ΚΑΤΣΙΑΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
Τοπική Κοινότητα Αχλαδοχωρίου
ΒΑΓΓΑΛΗ ΜΑΡΙΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Βαλύρας
ΜΑΚΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΗΛΙΑ
ΜΠΑΡΑΚΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΣΠΗΛΙΩΤΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
Τοπική Κοινότητα Βελίκας
ΚΑΡΑΜΠΑΤΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΠΑΣΣΑΡΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Βλάση
ΑΠΟΣΤΟΛΕΛΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
ΖΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
Τοπική Κοινότητα Βουταίνης
ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΦΩΤΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Δάρα
ΛΙΑΝΟΥ – ΒΕΛΜΑΧΟΥ  ΕΙΡΗΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΛΥΚΟΤΡΑΦΙΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Δραϊνας
ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ
Τοπική Κοινότητα Δροσιάς
ΚΟΣΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
Τοπική Κοινότητα Ελληνοεκκλησιάς
ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ (ΛΑΪΝΑΣ)
Τοπική Κοινότητα Εύας
ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΜΑΡΙΝΟΥ
ΚΩΤΣΑΚΗ – ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Ζερμπισίων
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
Τοπική Κοινότητα Καλογερόρραχης
ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Καλοχωρίου
ΣΚΟΡΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Καρποφόρας
ΑΝΕΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΗΛΙΑ
Τοπική Κοινότητα Καρτερολίου
ΒΑΣΙΛΑΔΙΩΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΑΡΑΜΠΑΓΙΑΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Καστανίων
ΚΟΛΛΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Κεφαλινού
ΣΚΡΕΠΕΤΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΗΛΙΑ
Τοπική Κοινότητα Κεφαλοβρύσου
ΔΙΟΝΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
Τοπική Κοινότητα Κλήματος
ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
Τοπική Κοινότητα Κοκκίνου
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
Τοπική Κοινότητα Κορομηλέας
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΤΣΕΡΠΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
Τοπική Κοινότητα Κουρτακίου
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Κουτίφαρη
ΓΚΑΡΓΚΟΥΛΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
ΜΠΕΛΕΧΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
Τοπική Κοινότητα Λάμπαινας
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
Τοπική Κοινότητα Λευκοχώρας
ΑΛΕΒΙΖΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΦΟΥΤΡΟΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
Τοπική Κοινότητα Λογγάς
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΡΙΣΒΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
Τοπική Κοινότητα Λυκίσσης
ΜΠΙΝΤΖΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΦΩΤΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Λυκοτράφου
ΞΕΝΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΤΣΩΝΗ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
Τοπική Κοινότητα Μαγγανιακού
ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Μαδένης
ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΜΙΧΑΗΛ
Τοπική Κοινότητα Μαθίας
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Μάνεση
ΚΡΟΜΠΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
Τοπική Κοινότητα Μαυροματίου Παμίσου
ΓΑΛΙΑΤΣΑΤΟΥ ΑΝΝΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΠΑΤΡΙΝΙΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
Τοπική Κοινότητα Μηλίτσης
ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
Τοπική Κοινότητα Μηλιωτίου
ΑΛΕΒΙΖΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Νέας Κορώνης
ΚΟΥΦΟΓΙΩΡΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΦΩΤΙΟΥ
ΤΕΝΤΕΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Νεοχωρίου Αριστομένους
ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
Τοπική Κοινότητα Νερόμυλου
ΘΕΟΔΟΥΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
Τοπική Κοινότητα Παλαιοκάστρου
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Πανιπερίου
ΚΑΤΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΠΑΥΛΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
Τοπική Κοινότητα Πελεκανάδας
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΦΑΝΟΥΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Πεταλιδίου
ΑΥΓΟΥΛΕΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ
ΔΙΟΝΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
ΚΑΤΡΑ ΠΑΣΧΑΛΙΑ (ΛΙΛΑ) του ΦΩΤΙΟΥ – ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
Τοπική Κοινότητα Πετριτσίου
ΚΑΡΑΚΑΣΙΛΙΩΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΚΑΧΡΙΜΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
Τοπική Κοινότητα Πιλαλίστρας
ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΜΠΑΜΠΑΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
Τοπική Κοινότητα Πιπερίτσης
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Πλατανόβρυσης
ΞΥΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΟΛΟΜΩΝ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
Τοπική Κοινότητα Πολυλόφου
ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Ρευματιάς
ΖΑΜΠΑΡΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Σπιταλίου
ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
Τοπική Κοινότητα Στέρνας
ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΤΣΩΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Στρεφίου
ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΠΕΡΙΚΛΕΟΥΣ
ΣΟΥΡΙΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΧΡΙΣΤΟΥ
ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Τρικόρφου
ΔΑΜΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΜΑΝΤΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΦΛΩΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Τριόδου
ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
ΨΑΡΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Χαραυγής
ΣΥΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Χατζή
ΓΚΟΤΣΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΚΑΡΑΛΗ-ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΑΡΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Χράνων
ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΒΡΕΤΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΤΣΑΜΠΟΥΚΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΗΛΙΑ Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36688-tswnis-messini

Το ψηφοδέλτιο της "Λαϊκής Συσπέιρωσης" για το Δήμο Μέσσήνης
~  Το συνδυασμό της "Λαϊκής Συσπείρωσης" για το Δήμο Μεσσήνης κατέθεσε στο Πρωτοδικείο Καλαμάτας ο υποψήφιος δήμαρχος Κώστας Αποστολόπουλος. 
Ακολουθούν αναλυτικά τα ονόματα των υποψηφίων: 
Εκλογική Περιφέρεια Αίπειας
 1.Βλάσσης Νίκος του Σπυρίδωνος, Φοιτητής 
 2.Καλαϊτζόγλου Παντελεήμων του Βασιλείου, άνεργος από Λογγά
 3.Κασιμιώτης Παύλος του Κωνσταντίνου, φοιτητής
 4.Χουντάλος Βασίλειος του Αθανασίου, αγρότης από Μιλίτσα 
Εκλογική Περιφέρεια Ανδρούσας  
 1.Ανδριανόπουλος Βασίλειος του Δημητρίου, αγρότης
 2.Ανδριανόπουλος Παναγιώτης του Γεωργίου, δάσκαλος, από Ελληνοκλησιά
 3.Κωτσάκη Αντωνία του Αθανασίου. λογίστρια 
Εκλογική Περιφέρεια Αριστομένους
 1.Ηλιοπούλου Ελένη του Ιωάννη, άνεργη
 2.Λεμπέσης Παναγιώτης του Κωνσταντίνου, συνταξιούχος ΟΑΕΕ
 3.Ξυνός-Ηλιόπουλος Γεώργιος του Αθανασίου, αγρότης
 4.Τσίχλης Ιωάννης του Μιχαήλ,  ψυκτικός από το στρέφι 
Εκλογική Περιφέρεια Βουφράδων
 1.Κουρνιώτης  Φώτης του Παναγιώτη, αυτοκινητιστής
 2.Χριστόπουλος Βασίλειος του  Ιωάννη, αγρότης  
Εκλογική Περιφέρεια Ιθώμης
 1.Γιαννόπουλος Σπυρίδων του Κωνσταντίνου, Εργάτης από Αρσινόη
 2.Παπαγεωργίου Λιονέλα του Κωνσταντίνου, φοιτήτρια
 3.Πετρόπουλος Αθανάσιος του Γεωργίου, φοιτητής 
Εκλογική Περιφέρεια Μεσσήνης
 1.Αλεβίζος Χαράλαμπος του Γεωργίου, Αγρότης, από Μαυρομάτι Παμίσου
 2.Αποστολοπούλου Σταυρούλα, μεταφράστρια από Πιλαλίστρα
 3.Αλεξόπουλοςς  Χρήστος του Αθανασίου, Αγρότης,  από Αβραμιού
 4.Βρεττός Φωκίων του  Θεοδώρου, Ηλεκτρονικός, μέλος του ΝΣ Μεσσηνίας της ΚΝΕ.
 5.Γεωργάρα Παναγιώτα του Γεωργίου, Οικιακά από Πιλαλίστρα
 6.Ηλιόπουλος Γεώργιος του Κωνσταντίνου, ηχολήπτης
 7.Θεοφιλοπούλου Αθανασία (Νάνσυ) του  Αναστασίου, φιλόλογος
 8.Θεφιλόπουλος Βασίλειος του Κωνσταντίνου, Κυροπλάστης
 9.Θωμόπουλος Αντώνιος του Παναγιώτη, αγρότης
 10.Θεοδωρακόπουλος Χρήστος του Παναγιώτη, αγρότης, μέλος της Γραμματείας Μεσσηνίας της ΠΑΣΥ
 11.Κωνσταντακόπουλος  Ηλίας του  Συμεών, αγρότης
 12.Μοσχοβίτη Παναγιώτα του  Χρήστου, φιλόλογος
 13.Μπάρκας Διονύσιος του  Ανδρέα, αγρότης
 14.Παναγιωτοπούλου – Χάρλεπα Ιωάννα του  Γεωργίου, αγρότισσα από την Πιλαλίστρα
 15.Πετρόπουλος Φώτιος του  Σταύρου, συνταξιούχος ΟΑΕΔ
 16.Στραβάκου Κωνσταντινα του Κωνσταντίνου, αγρότισσα
 17.Σουρίλας Χρήστος του  Ιωάννη, αγρότης
 18.Στασινόπουλος Αναστάσιος του Βασιλείου, κτηνοτρόφος 
Εκλογική Περιφέρεια Πεταλιδίου 
 1.Δρεπανός Παναγιώτης του Γεωργίου, ναυτικός 
 2.Ζαργανίτης Γεώργιος του Ιωάννη, ψαράς
 3.Καπακλής Βασίλειος του  Θεοχάρη, οικοδόμος από Δάρα
 4.Κουμούτσος Ανδρέας του  Σταύρου, αγρότης
 5.Πολίτης Αλέξανδρος του Σταύρου, αγρότης
 6.Στρατηγοπούλου  Παναγιώτα του Γεωργίου, αγρότισσα
 7.Χριστόπουλος Θεόδωρος του Κωνσταντίνου, αγρότης 
Εκλογική Περιφέρεια Τρικόρφου
 1.Μάγειρα Γεωργία του Περικλή, οικιακά
 2.Νικολόπουλος Γεράσιμος του Γεωργίου, εργάτης 
Δημοτική Κοινότητα Μεσσήνης
 1.Γεωργαράς Γεώργιος του Ιωάννη, συνταξιούχος Ναυτικός
 2.Γκιούλος Αλέξανδρος του  Αναστασίου, επαγγελματίας
 3.Νικολακοπούλου Λουτσιάνα - Μαρία του  Τζιοβάνι, συνταξιούχος
 4.Στρατηγόπουλος Στάθης του Ανδρέα, ηλεκτρολόγος - ηλεκτρονικός 
Τοπική Κοινότητα Αβραμιού
 1.Κόλλιας Νικόλαος του  Χαρίλαου, συνταξιούχος
 2.Κατσούλη Σοφία του Ζαχαρία, άνεργη 
Τοπική Κοινότητα Αχλαδοχωρίου
 1.Δημόπουλος Ανδρέας του Ευαγγέλου, αγρότης
 2.Κουμούτσου Ευγενία του Γεωργίου, ιδιωτικός υπάλληλος
 3.Ευθυμιόπουλος Αριστείδης του Γεωργίου, Υδραυλικός 
Τοπική Κοινότητα Βαλύρας
 1.Παπαγεωργίου Ελένη του Κωνσταντίνου, φοιτήτρια
 2.Παπαγεωργίου Κωνσταντίνος του Παναγιώτη, ηλεκτρολόγος 
 3.Φωτεινός Μιχαήλ του Χρήστου, αγρότης 
Τοπική Κοινότητα Δάρα
Χάντζος Νικόλαος του Σπυρίδονος, αγρότης - μελισοκόμος 
Τοπική Κοινότητα Ελληνοεκκλησίας
 1.Θεοδωρακόπουλος Ιωάννης του Ηλία, Μηχανικός πολεοδομίας
 2.Πετρόπουλος Αριστείδης του Γεωργίου, αγρότης 
Τοπική Κοινότητα Καρτερολίου
Πετροπούλου Μαρία του Γεωργίου, οικιακά 
Τοπική Κοινότητα Κλήματος
Νικολόπουλος Σπυρίδων του Γεωργίου, αγρότης
Τοπική Κοινότητα Κορομηλέας
Κρόμπας Νικήτας του Φωτίου
Τοπική Κοινότητα Λευκοχώρας
Ξενόγιαννης Ιωάννης του Γεωργίου, αγρότης
Τοπική Κοινότητα Μάνεση
Νέζης Σωτήριος του Γεωργίου, συνταξιούχος
Τοπική Κοινότητα Μαυρομματίου Παμίσου
 1.Alevivizou Vania του Dimitrova, αγρότισσα
 2.Διασάκου Μαρία του Ηλία, συνταξιούχος 
 3.Πετρουλάκης Δημήτριος του Ηλία, αγρότης
Τοπική Κοινότητα Νερομύλου
 1.Αθανασόπουλος Παναγιώτης του  Νικολάου, αγρότης
 2.Καράμπελα Έρυκα Ντουσνέλντα Μόνικα Του Έντγκαρ, συνταξιούχος
 3.Κατσίβας Σωτήριος του   Δημητρίου, απόφοιτος ΤΕΙ
 4.Λογιώτης Παναγιώτης του  Δημητρίου, Χωματουργικά
Τοπική Κοινότητα Πελεκανάδας
 1.Λαβδά -  Δούβαλη Γεωργία του  Αναστασίου, αγρότισσα
 2.Σπυρόπουλος Παύλος του Κωνσταντίνου, αγρότης
Τοπική Κοινότητα Πεταλιδίου
 1.Αγγελόπουλος Ιωάννης του Γεωργίου, αγρότης
 2.Μοσχοβίτη Κωνσταντίνα του  Χρήστου, άνεργη βρεφονηπιοκόμος, εργαζόμενη στα «πεντάμηνα»
 3.Petkova Mariyana του Marian, αγρότισσα
Τοπική Κοινότητα Πιλαλίστρας
 1.Αλεξόπουλος Ανδρέας του Γεωργίου, αγροκτηνοτρόφος
 2.Παναγιωτόπουλος Παναγιώτης του Ιωάννη, φοιτητής
Τοπική Κοινότητα Ρευματιάς
Νέζης Παναγιώτης του Φωτίου, αγρότης, πάρεδρος Ρευματιάς
Τοπική Κοινότητα Σπιταλίου
Αβαγιάνου Ελλένη του Κωνσταντίνου, Οικιακά
Τοπική Κοινότητα Στρεφίου
 1.Σταματόπουλος Φώτιος του  Θεοδώρου
 2.Τσίχλης Βασίλειος του Μιχαήλ, ψυκτηκός, μέλος του ΔΣ της πανελλαδικής ομοσπονδίας ψυκτικών 
Τοπική Κοινότητα Τρικόρφου
Παναγιωτόπουλος Γεώργιος του  Παύλου, τελωνιακός
Τοπική Κοινότητα Χατζή
Γραμματικοπουλου Παναγιώτα του  Αναστασίου, φοιτήτρια
Τοπική Κοινότητα Χράνων
Ζάννης Κωνσταντίνος του  Ανδρέα, άνεργος, μέλος του Σωματείου Εργαζομένων στον Ιδιωτικό Τομέα Μεσσηνίας. Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36686-laiki-messini

***

***  ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ  ΑΠΡΙΛΙΟΥ  2014  :
~ http://vlasisarfarablogspotcom.blogspot.gr/2014/04/01-2014.html , Το αγιάζι της ενημέρωσης Τρίτη 01 Απριλίου 2014  , .-
~ http://arfara-messinias-stamos.blogspot.gr/2014/04/02-2014.html , Άρωμα ενημέρωσης Τετάρτη 02 Απριλίου 2014 .-
~ http://arfara-messinias-stamos.blogspot.gr/2014/04/03-2014.html , Το αγιάζι ενημέρωσης Πέμπτη 03 Απριλίου 2014  .-
~ http://dimmetoparfara.blogspot.gr/2014/04/04-2014.html  , Το αγιάζι της ενημέρωσης  Παρασκευή  04 Απριλίου 2014  ,
~  http://snsarfara.blogspot.gr/2014/04/04-2014.html , Άρωμα  στην  ενημέρωση  Παρασκευή  04  Απριλίου  2014  .-
~ http://httpdimmetoparfarablogspotcom.blogspot.gr/2014/04/05-2014.html  , Το αγιάζι στην ενημέρωση Σάββατο 05 Απριλίου 2014  , .-
~ http://arfara-messinia-stamos.blogspot.gr/2014/04/06-2014.html , Άρωμα ενημέρωσης Κυριακή 06 Απριλίου 2014 , .-
~ http://stamos-dynami.blogspot.gr/2014/04/06-2014.html , Ανθολόγιο   Ανθολογώντας   και    γράφοντας   Κυριακή   06   Απριλίου   2014 .-
http://arfara-kalamata-greece.blogspot.gr/2014/04/07-2014.html , Το  αγιάζι  της  ενημέρωσης   Δευτέρα    07  Απριλίου  2014 .-
http://snsarfara-stamos-dynami.blogspot.gr/2014/04/08-2014.html  , Το αγιάζι στην ενημέρωση Τρίτη 08 Απριλίου 2014 .-
~ http://arfara-messinias-stamos-2010.blogspot.gr/2014/04/09-2014.html , Το  αγιάζι  στην  ενημέρωση  Τετάρτη  09  Απριλίου  2014 .-
~ http://arfara-kalamata-greece.blogspot.gr/2014/04/blog-post.html , ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΡΦΑΡΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 10- Απριλίου  2014 .-
~ http://snsstamoskal.blogspot.gr/2014/04/10-2014.html , Το αγιάζι στην ενημέρωση Πέμπτη 10 Απριλίου 2014 , .-
~ http://arfaramessiniasgreece.blogspot.gr/2014/04/11-2014.html , Το αγιάζι της ενημέρωσης Παρασκευή 11 Απριλίου 2014 , .-
~ http://stamos-stamoskalsnsblogspotcom.blogspot.gr/2014/04/11-2014.html , Άρωμα   ενημέρωσης  Παρασκευή  11  Απριλίου  2014 ,
~ http://arfara-messinia-stamos-stamos.blogspot.gr/2014/04/188-12-13-2014.html  , 188η Επέτειο εορτασμού Εξόδου Ιεράς Πόλης Μεσολογγίου Σ/Κ 12 και 13 Απριλίου 2014.-
~ http://asterasarfaron2011.blogspot.gr/2014/04/14-2014.html, Άρωμα ενημέρωσης Μ. Δευτέρα 14 Απριλίου 2014 .-
~ http://vlasisarfarablogspot.blogspot.gr/2014/04/15-2014.html , Άρωμα Ελλάδας Όμορφες διαδρομές Μ. Τρίτη 15 Απριλίου 2014.-
~  http://vlasiosarfara.blogspot.gr/2014/04/15-2014.html , Το  αγιάζι  της  ενημέρωσης  Μ. Τρίτη  15  Απριλίου  2014 .-
~   http://vlasisarfarablogspot.blogspot.gr/2014/04/16-2014.html , Το αγιάζι της ενημέρωσης Μ.Τετάρτη 16 Απριλίου 2014 , .-
~ http://vlasiosarfara.blogspot.gr/2014/04/17-2014.html , Το αγιάζι της ενημέρωσης Μ.Πέμπτη 17 Απριλίου 2014 .-
~ http://vlasisarfarablogspot.blogspot.gr/2014/04/18-2014.html , Το αγιάζι της ενημέρωσης Μ. Παρασκευή 18 Απριλίου 2014 , .-
~ http://arfaramessiniasgreece.blogspot.gr/2014/04/19-2014.html , Το  αγιάζι  της   ενημέρωσης  Μ. Σάββατο  19  Απριλίου  2014  , ΚΑΛΗ  ΑΝΑΣΤΑΣΗ  ΣΕ  ΟΛΟΥΣ  ΜΑΣ !! και  ΧΡΟΝΙΑ  ΠΟΛΛΑ  ! ΧΡΙΣΤΟΣ  ΑΝΕΣΤΗ !  .-
~  http://stamos-stamoskalsnsblogspotcom.blogspot.gr/2014/04/19-2014.html , Η  ΕΛΛΗΝΙΚΗ  ΣΗΜΑΙΑ  ΜΑΣ  Ιστορία  και  γεγονότα ,  Μ. Σάββατο  19  Απριλίου 2014 .-
~ http://arfara-messinia-stamos-stamos.blogspot.gr/2014/04/20-2014.html , Το  αγιάζι  της  ενημέρωσης Κυριακή  ΠΑΣΧΑ  Αναστάσεως  20  Απριλίου  2014 .-
~ http://asterasarfaron2011.blogspot.gr/2014/04/21-2014.html , Το  αγιάζι  της  ενημέρωσης Δευτέρα  του ΠΑΣΧΑ  21  Απριλίου 2014 .-
~  http://arfaramessiniasgreece.blogspot.gr/2014/04/22-2014.html , Το αγιάζι της ενημέρωσης Τρίτη του Πάσχα 22 Απριλίου 2014.-
~ http://stamos-stamoskalsnsblogspotcom.blogspot.gr/2014/04/23-2014.html  , Το αγιάζι  της  ενημέρωσης  Τετάρτη   23  Απριλίου  2014 .-
~ http://vlasisarfarablogspotcom.blogspot.gr/2014/04/24-2014.html  , Το αγιάζι στην ενημέρωση Πέμπτη 24 Απριλίου 2014  .-
~ http://arfara-messinias-stamos.blogspot.gr/2014/04/25-2014.html , Το αγιάζι της ενημέρωσης Παρασκευή 25 Απριλίου 2014 .-
~ http://dimmetoparfara.blogspot.gr/2014/04/26-2014.html , Το αγιάζι της ενημέρωσης Σάββατο 26 Απριλίου 2014 .-
~ http://arfara-messinias-stamos.blogspot.gr/2014/04/2742014.html , ΑΤΤΙΚΟ ΖΩΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΡΚΟ ΣΠΑΤΩΝ 27/4/2014 .- Από  επίσκεψη .-                  
~ http://snsarfara.blogspot.gr/2014/04/28-2014.html , Το αγιάζι στην ενημέρωση Δευτέρα 28 Απριλίου 2014 .                                          
~  http://httpdimmetoparfarablogspotcom.blogspot.gr/2014/04/2014.html?showComment=1398704143317#c6144420707402189637 , ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ ΠΕΡΙΦΡΕΙΑΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΔΗΜΩΝ Μεσσηνίας και Περιφέρειας Πελοποννήσου 2014 .-
 
~ http://arfara-messinia-stamos.blogspot.gr/2014/04/18-052014.html , Δημοτικές  και  Περιφερειακές εκλογές εν όψη 18 /05/2014 .-
~
 
 
Δημοσίευση σχολίου